Termíny na pálenie môžete nahlasovať na telefónnom čísle 0948 717 860 od pondelku do soboty v čase od 8.30 ráno do 19.00 večer, v mesiaci júl od pondelka do piatku od 8:30 ráno do 16:00 poobede. Ak ste si u nás zajednali termín a z rôznych dôvodov neplánujete prísť, oznámte nám túto skutočnosť podľa možností aspoň 2 dni vopred, aby sme mohli Váš termín pálenia preobsadiť iným zákazníkom.

Vzhľadom na veľkosť destilačného kotla je minimálne množstvo kvasu na pálenie 200 L. Ak máte menej kvasu (napr.150 L), môžete do kvasu pridať malé množstvo vína (30 L). Vypálené víno má neutrálnu chuť, takže aróma a chuť vypáleného destilátu z ovocia zostane nezmenená. Druhou možnosťou je spojenie kvasov dvoch pestovateľov do jedného. Pred spojením kvasov Vám oba kvasy zmeriame, či majú rovnakú kvalitu. Spojenie kvasu však závisí výhradne len na Vás. Do destilačného kotla sa zmestí max. 300 L kvasu, pri nahlasovaní množstva kvasu berte prosím do úvahy, že ak je kvas príliš hustý, nemusí sa zmestiť do jedného kotla (cyklu pálenia), ale treba zarezervovať napr. 2 kotle (destilačné cykly) za sebou. V hornom menu našej stránky sú prepočítavacie tabuľky, kde si môžete orientačne prepočítať potrebné množstvo kotlov pri zadaní Vašeho množstva a hustoty kvasu.

Prosíme ctených zákazníkov, aby broskyne a marhule pred pálením zbavili kôstok. Kôstky nám poškodzujú destilačný kotol a miešadlo, môžu vzniknúť škody za stovky až tisíce EUR. Navyše prítomnosť kôstok v tomto ovocí znehodnocuje chuť vypáleného destilátu. Pri zakladaní kvasu (najmä z hrušiek a jabĺk) dávajte pozor, aby sa do kvasu nedostali kamene, ktoré nám takisto poškodzujú aparatúru.

Ak si želáte vypálený destilát u nás nariediť na nižšiu koncentráciu (52% resp. 53%), prineste si so sebou vodu na riedenie. Z obchodného predaja je vhodná Lucka - kojenecká neperlivá, Drobček - kojenecká voda, Junior kojenecká voda - COOP Jednota. Z minerálnych prameňov sú vhodné aj vody z blízkych lokalít Nová Ves nad Žitavou alebo Svätoplukovo. Ak máte destilovanú vodu, táto voda musí byť vhodná pre potravinárske alebo farmaceutické účely, technická voda je nepožívateľná. Presné množstvo vody Vám vieme povedať až po finálnom zmeraní % objemu alkoholu po vypálení. Služba riedenia destilátov je zdarma. Ak si chcete destilát nariediť sami, použite naše prepočty v exceli, resp. tabuľky, ktoré sú takisto umiestnené v hornom menu našej stránky. Je tam umiestnený aj prepočet reálnej koncentrácie destilátu podľa jeho aktuálnej teploty, ktorý väčšina zákazníkov podceňuje.

Nezabudnite si so sebou priniesť nádoby na vypálený destilát. Vhodné sú sklenené demižóny, najlepšie opletené, nerezové nádoby, prípadne plastové nádoby z polyethylénu (plastové nádoby používajte len na prenos destilátu, po príchode domov destilát prelejte do sklenených nádob). Na 10 L kvasu počítajte s potrebným objemom nádoby 1 L, pri víne 2 L, plus rezerva 20% (napr. na 200 L kvasu prineste 25 L nádobu na vypálený destilát).

Pri procese pálenia nemusíte byť prítomný, záleží to len na Vás. Kvas na pálenie môžete priniesť do pálenice deň, prípadne viac dní pred pálením. Zavolajte a informujte sa na našom vyššie uvedenom telefónnom čísle o možnom čase dovozu. Po vypálený destilát si môžete prísť večer v deň pálenia a nemusíte si tak vybavovať dovolenku v práci na tento deň.

Naša filozofia podnikania je založená na serióznosti a kvalite služieb, nemusíte sa obávať toho, že by sme bez Vášho vedomia spájali kvasy s inými pestovateľmi alebo iných neserióznych praktík. Dôkazom našej serióznosti je neustále narastajúci počet spokojných zákazníkov.

Tešíme sa na spoluprácu a vybudovanie si trvalého obchodného vzťahu založenom na obojstrannej serióznosti a dôvere.

Pálenica v prevádzke

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Objednávky na tel. čísle 0948 717 860

Pálenica na Facebooku

Kontakty

0948 717 860
palenicaklasov@gmail.com
Prevádzka: Klasov č.1, 951 53 Klasov

Informácie o pálenici

1970, s.r.o.
Štiavnická 17, Nitra 949 01
Prevádzka: pestovateľská pálenica Klasov č.1, 951 53 Klasov